Szum w uszach

Kategoria: Od pediatrii do patologii.

Wersja archiwalna tematu "Szum w uszach" z grupy pl.sci.medycyna



Andrzej
10 Gru 2006, 02:27
Od kilku lat mam "szum" w uszach (mam 48 lat, palę papierosy i piję dużo
kawy, ci¶nienie 145/90). Jakie bywaj± tego przyczyny. Czy można z tym co¶
zrobić? W necie przeczytałem m.in., że trzeba nauczyć sie z tym żyć.

A.T.

krux
10 Gru 2006, 04:37
Przyczyny szumu w uszach sa tak liczne, ze trudno by je bylo tu wszystkie
wymienic. Moga to byc blahe sprawy jak np. zatkanie przewodu sluchowego
zewnetrznego woskowina lub stany zapalne ucha srodkowego lub trabki
sluchowej, po rzeczy naprawde powazne jak nowotwory ucha srodkowego lub
kosci skalistej.
W Pana przypadku, przy wieloletnim przebiegu, mozna przypuszczac iz
przyczyna moga byc zmiany naczyniowe na tle miazdzycowym (papierosy, byc
moze nadcisnienie tetnicze), ktore uposledzaja przeplyw krwi w obrebie ucha
wewnetrznego i moga dawac takie wrazenie szumu. Proponowalbym, aby zglosil
sie Pan do swojego lekarza rodzinnego i opowiedzial mu o swoim stylu zycia
(papierosy) i granicznych wartosciach cisnienia tetniczego. Jesli ma Pan
rozpoznane juz nadcisnienie tetnicze i przyjmuje z tego tytulu leki, np.
moczopedne, to takie leki tez moga dawac wrazenie szumu w uszach.
Pozdrawiam

Od kilku lat mam "szum" w uszach (mam 48 lat, palę papierosy i piję dużo
kawy, ci¶nienie 145/90). Jakie bywaj± tego przyczyny. Czy można z tym co¶
zrobić? W necie przeczytałem m.in., że trzeba nauczyć sie z tym żyć.

A.T.


js
10 Gru 2006, 05:24

Przyczyny szumu w uszach sa tak liczne, ze trudno by je bylo tu wszystkie
wymienic. Moga to byc blahe sprawy jak np. zatkanie przewodu sluchowego
zewnetrznego woskowina lub stany zapalne ucha srodkowego lub trabki
sluchowej, po rzeczy naprawde powazne jak nowotwory ucha srodkowego lub
kosci skalistej.
W Pana przypadku, przy wieloletnim przebiegu, mozna przypuszczac iz
przyczyna moga byc zmiany naczyniowe na tle miazdzycowym (papierosy, byc
moze nadcisnienie tetnicze), ktore uposledzaja przeplyw krwi w obrebie ucha
wewnetrznego i moga dawac takie wrazenie szumu. Proponowalbym, aby zglosil
sie Pan do swojego lekarza rodzinnego i opowiedzial mu o swoim stylu zycia
(papierosy) i granicznych wartosciach cisnienia tetniczego. Jesli ma Pan
rozpoznane juz nadcisnienie tetnicze i przyjmuje z tego tytulu leki, np.
moczopedne, to takie leki tez moga dawac wrazenie szumu w uszach.
Pozdrawiam

| Od kilku lat mam "szum" w uszach (mam 48 lat, palę papierosy i piję dużo
| kawy, ci¶nienie 145/90). Jakie bywaj± tego przyczyny. Czy można z tym co¶
| zrobić? W necie przeczytałem m.in., że trzeba nauczyć sie z tym żyć.

| A.T.


48 lat to jestes jezcze młody, ja nie wiem, nie jestem lekarzem
tylko chorym (na cos innego - jakby osad z "plesni" na jezyku - tez
fatalne-  z powodów towarzyskich) Mi szumi w uszach (jest tez jakby uczucie
wgniatania w ucho) kiedy przeziebie uszy - zwlaszcza spiec noc± w niezbyt
ogrzewanym pokuju, czasem w ogole mi się zatykały, moje lekarstwo na
te drobiazgi to bylo chodzic w czapce nawet w domu spac w czapce i miec cieplo
w miwjscach gdzzie się dluzej przebywa - wtedy moje uszy odtajuj± (choc nie tak
szybko wcale). Sorry ze nie umiem realnie pomóc - ale nie wierz raczej w te
diaboliczne glupoty ze "trzeba się nauczyc z tym zyc" jesli masz energię to
szukaj rozwi±zania pytaj chocby 100 razy na grupie, napastuj lekarzy - takie
jest moje generalne zdanie - problem zeby t± energie z siebie wykrzesac - ja
tez to mam (ten problem zeby sie sob± na cztery fajery zaj±ć) i chodze
przewlekle chory juz od ponad 5 lat.

pzdr JS



--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Gutek
10 Gru 2006, 10:02
/.../ Jesli ma Pan

rozpoznane juz nadcisnienie tetnicze i przyjmuje z tego tytulu leki, np.
moczopedne, to takie leki tez moga dawac wrazenie szumu w uszach.


Dlaczego na nadcisnienie mialby przyjmowac leki moczopedne ?
Czy wszystkie leki na nadcisnienie sa moczopedne ?

Pozdrawiam

krux
10 Gru 2006, 15:36
1) Leki moczopedne sa stosowane w leczeniu nadcisnienia tetniczego.
2) Nie wszystkie leki stosowane w leczeniu nadcisnienia tetniczego sa
moczopedne.

/.../ Jesli ma Pan
| rozpoznane juz nadcisnienie tetnicze i przyjmuje z tego tytulu leki, np.
| moczopedne, to takie leki tez moga dawac wrazenie szumu w uszach.

Dlaczego na nadcisnienie mialby przyjmowac leki moczopedne ?
Czy wszystkie leki na nadcisnienie sa moczopedne ?

Pozdrawiam