Koszty uzyskania przychodu dla pracownika zatr. na kilku umowach ?

Kategoria: Podatki w Polsce.

Wersja archiwalna tematu "Koszty uzyskania przychodu dla pracownika zatr. na kilku umowach ?" z grupy pl.soc.prawo.podatki



Grzegorz29
23 Sty 2007, 12:45
W jakiej wysokości należy potrącać koszty uzyskania przychodu
pracownikowi, który jest zatrudniony  na kilku etatach, np. 3 umowy o
pracę w trzech różnych zakładach. Jeżeli będzie miał potrącane koszty ze
wszystkich umów w pełnej wysokości, to w rozliczeniu rocznym przekroczy
limit, i będzie musiał dopłacić podatek. Czy można potrącać koszty tylko
z jednej umowy, albo z dwóch tylko  w 50% części?

Czy pracownik może złożyć oświadczenie o nie potrącaniu kosztów?

Pozdrawiam
Agnieszka  - Proszę o odpowiedź

Gotfryd Smolik news
23 Sty 2007, 14:29

W jakiej wysokości należy potrącać koszty uzyskania przychodu pracownikowi,
który jest zatrudniony  na kilku etatach, np. 3 umowy o pracę w trzech
różnych zakładach. Jeżeli będzie miał potrącane koszty ze wszystkich umów w
pełnej wysokości, to w rozliczeniu rocznym przekroczy limit, i będzie musiał
dopłacić podatek. Czy można potrącać koszty tylko z jednej umowy, albo z
dwóch tylko  w 50% części?

Czy pracownik może złożyć oświadczenie o nie potrącaniu kosztów?


http://prawo-nieruchomosci.krn.pl/Ustawa-o-podatku-dochodowym-od-osob...

  Przeczytaj sobie powoli i dokładnie w art.32.3, w szczególności tekst:
"ten zakład pracy jest wła ciwy do stosowania tego zmniejszenia"

  Zakład pracy NIE MA PRAWA odliczać 1/12 "podatku niepłaconego" (hint:
używanie pojęcia "kwoty wolnej" jest nieprawidłowe, w archiwum znajdziesz
mnóstwo przypadków kiedy prowadzi to do nieporozumień!) jeśli pracownik
nie złoży oświadczenia że wybiera TEN zakład!
  I broszką pracownika jest dbać, żeby takie oświadczenie złożył tylko
w jednym zakładzie, a jak postanowi "zmienić sobie" to powiadomić
poprzedniego płatnika który "odliczał" ze ma zaprzestać odliczania.

BTW: niezły nick jak na Agnieszkę ;)

pzdr, Gotfryd

Nikiel ;-)
23 Sty 2007, 14:45
Użytkownik "Gotfryd Smolik news" <smo@stanpol.com.plnapisał w

| W jakiej wysokości należy potrącać koszty uzyskania przychodu
| pracownikowi,  który jest zatrudniony  na kilku etatach, np. 3 umowy
o
| pracę w trzech  różnych zakładach. Jeżeli będzie miał potrącane
koszty
| ze wszystkich umów w  pełnej wysokości, to w rozliczeniu rocznym
| przekroczy limit, i będzie musiał  dopłacić podatek. Czy można
| potrącać koszty tylko z jednej umowy, albo z  dwóch tylko  w 50%
części?
| Czy pracownik może złożyć oświadczenie o nie potrącaniu kosztów?


http://prawo-nieruchomosci.krn.pl/Ustawa-o-podatku-dochodowym-od-osob...

cznych-1_2_31.html Przeczytaj sobie powoli i dokładnie w art.32.3, w
szczególności tekst: "ten zakład pracy jest wła ciwy do stosowania
tego
zmniejszenia" Zakład pracy NIE MA PRAWA odliczać 1/12 "podatku


hm.. ale on pytał się o kup... imo każdy zakład odlicza w wysokości
108,50 /albo podwyższone/
Dopiero w zeznaniu rocznym pracownik to sobie prostuje.

Pozdrawiam
{wysfvhobtdanquaojuedy}[kROT11k]

Nikiel ;-)

'Tom N'
23 Sty 2007, 15:57
Gotfryd Smolik news <smo@stanpol.com.plw
<news:Pine.WNT.4.64.0701232023280.3892@a64wrk>:

| W jakiej wysokości należy potrącać koszty uzyskania przychodu pracownikowi,
| który jest zatrudniony  na kilku etatach, np. 3 umowy o pracę w trzech
| różnych zakładach.
[...]
| Czy pracownik może złożyć oświadczenie o nie potrącaniu kosztów?
  Przeczytaj sobie powoli i dokładnie w art.32.3, w szczególności tekst:
"ten zakład pracy jest właściwy do stosowania tego zmniejszenia"


Ależ jemu chodzi o to, żeby państwo go nie kredytowało w związku z kosztami
uzyskania przychodu,  a nie w związku z wielokrotnym zmniejszeniem zaliczki
o 1/12 z kwoty określonej...
Grzegorz29
23 Sty 2007, 16:33
Nikiel ;-) napisał(a):

Użytkownik "Gotfryd Smolik news" <smo@stanpol.com.plnapisał w

| W jakiej wysokości należy potrącać koszty uzyskania przychodu
| pracownikowi,  który jest zatrudniony  na kilku etatach, np. 3 umowy
o
| pracę w trzech  różnych zakładach. Jeżeli będzie miał potrącane
koszty
| ze wszystkich umów w  pełnej wysokości, to w rozliczeniu rocznym
| przekroczy limit, i będzie musiał  dopłacić podatek. Czy można
| potrącać koszty tylko z jednej umowy, albo z  dwóch tylko  w 50%
części?
| Czy pracownik może złożyć oświadczenie o nie potrącaniu kosztów?
http://prawo-nieruchomosci.krn.pl/Ustawa-o-podatku-dochodowym-od-osob...
| cznych-1_2_31.html Przeczytaj sobie powoli i dokładnie w art.32.3, w
| szczególności tekst: "ten zakład pracy jest wła ciwy do stosowania
tego
| zmniejszenia" Zakład pracy NIE MA PRAWA odliczać 1/12 "podatku

hm.. ale on pytał się o kup... imo każdy zakład odlicza w wysokości
108,50 /albo podwyższone/
Dopiero w zeznaniu rocznym pracownik to sobie prostuje.

Pozdrawiam
{wysfvhobtdanquaojuedy}[kROT11k]

Nikiel ;-)


Wiem co mówi ustawa, ale np, pracownik pracuje na cały etat, złożył
oświadczenie o potrącaniu ulgi podatkowej i ma koszty podwyższone z
dojazdem,( wynagrodzenie 1700 zł brutto) w drugim zakładzie pracy
pracuje na 1/2 etatu ( wynagrodzenie 650 zł brutto)i tam ma róznież
koszty z dojazdem, bez ulgi, a w trzecim zakładzie ma 1/10 etatu,
(wynagrodzenie w wysokosci 95 zl)  - czy tu tez potrącać koszty
uzyskania przychodu z tej umowy. Po przepracowaniu całego roku bedzie
mial 12 miesiecy razy 3 umowy o pracę razy 127.85 koszty z dojazdem, to
przxekroczyl limit , jaki mozna odliczyc w PIT. Bedzie musial w zeznaniu
dopłacic podatek ( prawdopodobnie) z tytułu zawyżenia kosztów?

Pozdrawiam  Agnieszka:)

Nikiel ;-)
23 Sty 2007, 16:38
Wiem co mówi ustawa, ale np, pracownik pracuje na cały etat, złożył
oświadczenie o potrącaniu ulgi podatkowej i ma koszty podwyższone z
dojazdem,( wynagrodzenie 1700 zł brutto) w drugim zakładzie pracy
pracuje na 1/2 etatu ( wynagrodzenie 650 zł brutto)i tam ma róznież
koszty z dojazdem, bez ulgi, a w trzecim zakładzie ma 1/10 etatu,
(wynagrodzenie w wysokosci 95 zl)  - czy tu tez potrącać koszty
uzyskania przychodu z tej umowy. Po przepracowaniu całego roku bedzie
mial 12 miesiecy razy 3 umowy o pracę razy 127.85 koszty z dojazdem,


to

najprawdopodobniej z 1/10 etatu nie będzie miał tych całych
podwyższonych kosztów, tylko max (95 - 95*18,71%).

przxekroczyl limit , jaki mozna odliczyc w PIT. Bedzie musial w
zeznaniu
dopłacic podatek ( prawdopodobnie) z tytułu zawyżenia kosztów?


Tak.
Ale przez te parę miesięcy będzie finansowany przez us ;)

Pozdrawiam
{wysfvhobtdanquaojuedy}[kROT11k]

Nikiel ;-)

Gotfryd Smolik news
23 Sty 2007, 17:06

| zmniejszenia" Zakład pracy NIE MA PRAWA odliczać 1/12 "podatku

hm.. ale on pytał się o kup...


  O żesz... thx (i dla Toma), coś okulary miałem zaparowane ;]
  Wnoszę o łagodny wymiar kary!

pzdr, Gotfryd

witek
23 Sty 2007, 22:11

"Grzegorz29" <s@spa.plwrote in message


W jakiej wysokości należy potrącać koszty uzyskania przychodu pracownikowi,
który jest zatrudniony  na kilku etatach, np. 3 umowy o pracę w trzech
różnych zakładach. Jeżeli będzie miał potrącane koszty ze wszystkich umów w
pełnej wysokości, to w rozliczeniu rocznym przekroczy limit, i będzie
musiał dopłacić podatek. Czy można potrącać koszty tylko z jednej umowy,
albo z dwóch tylko  w 50% części?

Czy pracownik może złożyć oświadczenie o nie potrącaniu kosztów?


zawsze miałem potrącane koszty ze wszystkich umów, a potem to był mój
biznes, żeby zastosować ustawę i wyliczyc KUP prawidłowo.
Nie słyszałem o oświadczeniu o nieodliczaniu kosztów.

Nikiel ;-)
24 Sty 2007, 14:59
Użytkownik "Gotfryd Smolik news" <smo@stanpol.com.plnapisał w

| zmniejszenia" Zakład pracy NIE MA PRAWA odliczać 1/12 "podatku
| hm.. ale on pytał się o kup...
O żesz... thx (i dla Toma), coś okulary miałem zaparowane ;]
Wnoszę o łagodny wymiar kary!


Nie, no, kara musi być adekwatna do czynu, czyli... baaaardzo wysoka.
Więc w ramach kary proszę ulepić bałwana na 2 metry wysokosci. Chyba
wystarczająca wysokość.
Aha, i zdjęcie (bałwana wraz z miarką) proszę wystawić w miejscu
publicznym.

Pozdrawiam
{wysfvhobtdanquaojuedy}[kROT11k]

Nikiel ;-)

'Tom N'
24 Sty 2007, 16:12
"Nikiel ;-)" <neutralnyOU@poczta.fmw

| zmniejszenia" Zakład pracy NIE MA PRAWA odliczać 1/12 "podatku
| hm.. ale on pytał się o kup...
| O żesz... thx (i dla Toma), coś okulary miałem zaparowane ;]
| Wnoszę o łagodny wymiar kary!
Nie, no, kara musi być adekwatna do czynu, czyli... baaaardzo wysoka.

Ta jest, zgadzam się -- IMO chwilach wolnych od czytania ustaw
podatkowych...

Więc w ramach kary proszę ulepić bałwana na 2 metry wysokosci. Chyba
wystarczająca wysokość.


... sto razy napisanie "ożeż"

{wysfvhobtdanquaojuedy}[kROT11k]


Nie mam zamiaru tego odrotowywać, ale mam nadzieję, że to coś w stylu BP,
MSPANC ;-)

Gotfryd Smolik news
24 Sty 2007, 18:18

... sto razy napisanie "ożeż"


  Ups...
ożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeż
ożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeż
ożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeż
ożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeż
ożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeż
ożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeż
ożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeż
ożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeż
ożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeż
ożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeżożeż

  Hm.... ;)

pzdr, Gotfryd
(czekający czy dla odmiany jakiś modemowiec się nie wypowie :])



Podobne tematy:
Pracownik do obsługi e-mail
Spotkanie z pracownikami KNF
Pracownia Medyka
Pracownia Medyka
Pracownia Medyka
Czy wp?ata na PFRON stanowi koszty uzyskania przychodów?
Czy wp?ata na PFRON stanowi koszty uzyskania przychodów?