Wypowiedzenie umowy OC, przy kupnie-sprzedaży w ciągu 30 dni

Kategoria: alt.pl.biznes.ubezpieczenia

Wersja archiwalna tematu "Wypowiedzenie umowy OC, przy kupnie-sprzedaży w ciągu 30 dni" z grupy alt.pl.biznes.ubezpieczenia



SzymonB
7 Lis 2006, 16:47
Co się dzieje jeżeli nie wypowiem umowy w ciągu 30 dni od kupna
samochodu od Kowalskiego, a samochód w tym czasie (30 dni) sprzedałem
dalej - Panu Nowakowi? Czy za mniej niż 30 dniowe moje posiadanie
auta, muszę zapłacić do TU czy zapłacił już za to Pan Kowalski?
jst
10 Gru 2006, 10:43

Co się dzieje jeżeli nie wypowiem umowy w ciągu 30 dni od kupna
samochodu od Kowalskiego, a samochód w tym czasie (30 dni) sprzedałem
dalej - Panu Nowakowi? Czy za mniej niż 30 dniowe moje posiadanie
auta, muszę zapłacić do TU czy zapłacił już za to Pan Kowalski?

musisz zapłacić za ilość dni od kupna do sprzedazy - czyli a ogół niewielka
kwota

pzdr
j

czeslaw
10 Gru 2006, 14:11
jst napisał(a):
Co się dzieje jeżeli nie wypowiem umowy w ciągu 30 dni od kupna
samochodu od Kowalskiego, a samochód w tym czasie (30 dni) sprzedałem
dalej - Panu Nowakowi? Czy za mniej niż 30 dniowe moje posiadanie
auta, muszę zapłacić do TU czy zapłacił już za to Pan Kowalski?

musisz zapłacić za ilość dni od kupna do sprzedazy - czyli a ogół niewielka
kwota

pzdr
j


Nieprawdziwa informacja.
Sprawe reguluje art. 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (dz.U. nr
124, poz. 1152)
By nie było watpliwości zacytuję:
 ust. 1: "W razie zbycia pojazdu mechanicznego , ktorego posiadacz
zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na
nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej
umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z oplywem okresu na ktory
została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od
dnia nabycia pojazdu mechanicznego ..."
ust. 2: "W razie niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy
ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym
w ust. 1 zakład ubezpieczeń dokonuje ponownej kalkulacji należnej
składki z tytułu udzielonej ochrony ubezpieczeniowej, z uwzględnieniem
zniżek przysługujących nabywcy oraz zwyżek go obciążających, w ramach
obowiązującej taryfy"

Oznacza to, że jeżeli umowy nabywca nie wypowiedział (vide ust. 1) to w
przypadku gdy nabywca ma mniejsze uprawnienia do zniżek jak zbywca
zakład ubezpieczeń może jedynie zażądać składki uzupełniającej do czasu
trwania umowy (vide ust. 2)lub zbycia pojazdu.
W przypadku zbycia pojazdu mamy obowiązek (art. 32) do "...powiadomienia
zakladu ubezpieczeń, w terminie 30 dni od dnia zbycia pojazdu
mechanicznego o fakcie zbycia tego pojazdu i o danych osobowych nabywcy"
Pozdrawiam

jst
10 Gru 2006, 15:59
"zakład ubezpieczeń może jedynie zażądać składki uzupełniającej do czasu
trwania umowy (vide ust. 2)lub zbycia pojazdu."

Zgadzam się z Tobą  - nieprecyzyjnie sie wypowiedziałem .  Mówiąc prościej-
może sie okazać że trzeba będzie  coś dopłacić jeżli nabywca ma tzw "większe
ryzyko" ( mniejsze znizki) lub nic nie trzeba będzie dopłacać ( nabywca ma
"mniejsze lub takie samo ryzyko" jak zbywca).

W kazdym razie na pewno trzeba sie zgłosić do ubezpieczyciela

pzdr
j.



Podobne tematy:
Sprzedam apteczkę plecakową janysport
Sprzedam forum takeagift.vot.pl
sprzedam pokrake
Jak utworzyć ankietę Sprzedawca Miesiąca?(toturial)
Zasady sprzedawca miesiąca.
Sprzedam serwer !:)tanio
Sprzedaż Adminów