prawo budowlane-budowa w granicy

Kategoria: Budowanie i remontowanie domow i mieszkan.

Wersja archiwalna tematu "prawo budowlane-budowa w granicy" z grupy pl.misc.budowanie



Janusz
27 Cze 2003, 08:14
Jak to obecnie jest czy na zabudowę " w granicy" wymagana jest tylko sasiada
. Spotkałem się z opiniami że w świetle nowego prawa nie można budować w
granicy.

                                            JP

Jarek
27 Cze 2003, 08:24
Moj kierownik budowy tez tak powiedzial.
NIE DA SIE

Janusz napisał(a):

Jak to obecnie jest czy na zabudowę " w granicy" wymagana jest tylko sasiada
. Spotkałem się z opiniami że w świetle nowego prawa nie można budować w
granicy.

                                            JP


ania
27 Cze 2003, 09:01

Moj kierownik budowy tez tak powiedzial.
NIE DA SIE


wlasnie staram sie o warunki przed pozwoleniem na budowe garazu
i moglam albo w granicy, albo 1,5 m od granicy - to w wypadku gdy sasiad
wyrazi zgode
(chcialam 1m i nie mozna:-)))

Mariusz
27 Cze 2003, 09:48

Jak to obecnie jest czy na zabudowę " w granicy" wymagana jest tylko
sasiada
. Spotkałem się z opiniami że w świetle nowego prawa nie można budować w
granicy.


Witam,
 nic takiego w przepisach nie pisze, trzeba tylko (aż?) mieć to wpisane na
WZiZT.
pozdrawiam
Mariusz

Goldoni
27 Cze 2003, 10:57

Jak to obecnie jest czy na zabudowę " w granicy" wymagana jest tylko
sasiada
. Spotkałem się z opiniami że w świetle nowego prawa nie można budować w
granicy.

                                            JP


Dowiadywalem sei w wydziale architektury - powiedziano mi, ze zgoda sasiada
nic nie zalatwia, gdyz przepisy w tej chwili jasno okreslaja w jakich
odleglosciach co mozna budowac - np. z wiata smietnikowa czy szmabem jeste
tak, ze jesli obaj sasiedzi buduja przy wspolnym plocie, wiata/szambo moze
byc tuz obok ogrodzenia, jesli choc jeden z nich stawia wiate
smietnikowa/szambo gdzie indziej, trzeba sie oddalic 2 m od ogrodzenia i nie
ma mozliwosci - nawet za pisemna zgoda sasiada - przysunac sie do plota ...
Z budowaniem jest podobnie - skonczyly sie czasy, gdy sasiad sie zgadzal i
mogles postawic budynek blizej niz 4 metry (sciana z oknami) lub 3 metry
(sciana bez okien) ...

Goldoni

Michal
27 Cze 2003, 11:22
Witam,
od grudnia zeszlego roku przepisy okreslaja
( Dz.U. Nr 75, poz.690)
par. 12
6. Budynek może być usytuowany ścianą zewnętrzną bez otworów bezpośrednio
przy granicy działki budowlanej, z zastrzeżeniem ust. 10 oraz § 271 ust. 12
pkt 1, jeżeli:
  1)  wynika to z ustaleń decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania
terenu bądź
  2)  na sąsiedniej działce istnieje już budynek ze ścianą usytuowaną
bezpośrednio przy tej granicy, a wznoszony budynek będzie:
a)    przylegał do istniejącego całą długością swojej ściany,
b)    miał w pasie o szerokości 3 m, przyległym do granicy działki, wysokość
i wymiar równoległy do tej granicy, nie większe niż w budynku istniejącym na
sąsiedniej działce.

pozdrawiam
Michal Pierzchalski
architect@op.pl

Jak to obecnie jest czy na zabudowę " w granicy" wymagana jest tylko
sasiada
. Spotkałem się z opiniami że w świetle nowego prawa nie można budować w
granicy.

                                            JP


ania
27 Cze 2003, 12:01

Z budowaniem jest podobnie - skonczyly sie czasy, gdy sasiad sie zgadzal i
mogles postawic budynek blizej niz 4 metry (sciana z oknami) lub 3 metry
(sciana bez okien) ...


a kiedy sie skonczyly? bo nie zauwazylam (musialo sie to stac w nocy jak
spalam)