Pozwolenie na ogrodzenie

Kategoria: Budowanie i remontowanie domow i mieszkan.

Wersja archiwalna tematu "Pozwolenie na ogrodzenie" z grupy pl.misc.budowanie



Jaroslaw Tabor
29 Cze 1999, 03:00
Czy na ogrodzenie dzialki siatka, z podmorowka trzeba miec pozwolenie od
gminnego urzedu idiotow ?
JT.
jimi
29 Cze 1999, 03:00

Jaroslaw Tabor <ja@formatc.com.plwrote:
Czy na ogrodzenie dzialki siatka, z podmorowka trzeba miec pozwolenie od
gminnego urzedu idiotow ?
JT.


O ile mi wiadomo, to tylko na mur o wysokosci przekraczajacej jakis tam
minimalny wymiar. Ale nie pamietam dokladnie.

Wojtek
29 Cze 1999, 03:00
Nalezy tylko zglosic w odpowiednim urzedzie nadzoru budowlanego, pozwolenia
nie trzeba

Wojtek

Jaroslaw Tabor napisał(a) w wiadomości: <3778040D.5@formatc.com.pl...

Czy na ogrodzenie dzialki siatka, z podmorowka trzeba miec pozwolenie od
gminnego urzedu idiotow ?
JT.


Pawel Brandys
29 Cze 1999, 03:00
Czesc.

Jaroslaw Tabor wrote:

Czy na ogrodzenie dzialki siatka, z podmorowka trzeba miec pozwolenie od
gminnego urzedu idiotow ?
JT.


Z prawa budowlanego:

Art. 29.
1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
.....
7) ogrodzeń,
.....
Art. 30.
1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:
.....
2) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów i innych miejsc
publicznych oraz o wysokości powyżej 2,20 m,
.....
2. Zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1, należy dokonać przed zamierzonym
terminem rozpoczęcia robót budowlanych. Do wykonania robót budowlanych
można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia
właściwy organ nie wniesie sprzeciwu.
.....

Tyle prawo budowlane.
W rzeczywistosci jest troche zachodu. jesli budujesz ogrodzenie od
strony drog publicznych. (i jak nie mozesz sie dogadac z sasiadami)

        Pozdrawiam

                Paweł

Jaroslaw Tabor
29 Cze 1999, 03:00

Pawel Brandys wrote:

Czesc.

Jaroslaw Tabor wrote:

| Czy na ogrodzenie dzialki siatka, z podmorowka trzeba miec pozwolenie od
| gminnego urzedu idiotow ?
| JT.

Z prawa budowlanego:

Art. 29.
1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
.....
7) ogrodzeń,
.....
Art. 30.
1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:
.....
2) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów i innych miejsc
publicznych oraz o wysokości powyżej 2,20 m,
.....
2. Zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1, należy dokonać przed zamierzonym
terminem rozpoczęcia robót budowlanych. Do wykonania robót budowlanych
można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia
właściwy organ nie wniesie sprzeciwu.
.....

Tyle prawo budowlane.
W rzeczywistosci jest troche zachodu. jesli budujesz ogrodzenie od
strony drog publicznych. (i jak nie mozesz sie dogadac z sasiadami)


A czy droga publiczna to rowniez droga ktora sobie wydzielilismy
z sasiadami miedzy dzialkami ? Tzn moze kiedys to bedzie droga,
bo chociaz na mapach juz jest to rzeczywistosci znajduje sie tam halda
gruzu (ok 1m wysokosci) kilka drzew i row melioracyjny.

Pawel Schmidt
30 Cze 1999, 03:00

A czy droga publiczna to rowniez droga ktora sobie wydzielilismy
z sasiadami miedzy dzialkami ? Tzn moze kiedys to bedzie droga,
bo chociaz na mapach juz jest to rzeczywistosci znajduje sie tam halda
gruzu (ok 1m wysokosci) kilka drzew i row melioracyjny.


Jeśli nie należy do gminy, to chyba nie jest publiczna.

Paweł

Grzegorz Zych
30 Cze 1999, 03:00

Jaroslaw Tabor wrote:

Czy na ogrodzenie dzialki siatka, z podmorowka trzeba miec pozwolenie od
gminnego urzedu idiotow ?
JT.


        Podmurówka może mieć max. 60 cm, a wyżej łączna powierzchnia prześwitów
powinna wynosić co najmniej 25% powierzchni ażurowej części ogrodzenia
między słupami. Budujesz bez pytania kogokolwiek.
Zobacz - Rozporządzenie ministra gospodarki przestrzennej i
budownictwa z dn. 14.12.1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim
powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Załącznik do obwieszczenia
Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 4.02.1999 r.).
Grzegorz

Pawel Brandys
30 Cze 1999, 03:00

Jaroslaw Tabor wrote:

A czy droga publiczna to rowniez droga ktora sobie wydzielilismy
z sasiadami miedzy dzialkami ? Tzn moze kiedys to bedzie droga,
bo chociaz na mapach juz jest to rzeczywistosci znajduje sie tam halda
gruzu (ok 1m wysokosci) kilka drzew i row melioracyjny.


Droga publiczna to nieruchomosc ktorej wlascicielem jest skarb panstwa
(patrz ksiegi wieczyste). Osobna sprawa jest to kto jest "wladajacym"
nieruchomoscia. Moze nim byc gmina, Wojewodzki Zarzad Drog itd.
Stosownie do tego odpowiedni urzad wydaje (pisemnie) warunki budowy
(odleglosci itp).
Pozostale drogi sa np drogami prywatnymi (jezeli wlascicielem
nieruchomosci (drogi) jest osoba prywatna (lub kilka osob) lub w ogole
nie stanowia osobnej nieruchomosci (prawdobodobnie ta o ktorej piszesz
jest taka wlasnie).
Generalnie wazne jest kto jest wlascicielem nieruchomosci (drogi) w
ksiegach wieczystych. Jezeli skarb panstwa to musisz zglosic budowe
ogrodzenia po wczesniejszym uzyskaniu warunkow. Zglosic nalezy rowniez
budowe ogrodzenia wyzszego niz 2,20 m i nie spelniajacego warunkow
okreslonych w Rozporzadzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim
powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (patrz list Grzegorza Z.).

ale sie rozpisalem :-)

        Pozdrawiam

                Pawel

asolot
30 Cze 1999, 03:00

Grzegorz Zych napisał(a) w wiadomości:
<377A0228.318A4@interlan.com.pl...

Jaroslaw Tabor wrote:

| Czy na ogrodzenie dzialki siatka, z podmorowka trzeba miec pozwolenie od
| gminnego urzedu idiotow ?
| JT.

Podmurówka może mieć max. 60 cm, a wyżej łączna powierzchnia prześwitów
powinna wynosić co najmniej 25% powierzchni ażurowej części ogrodzenia
między słupami. Budujesz bez pytania kogokolwiek.
Zobacz - Rozporządzenie ministra gospodarki przestrzennej i
budownictwa z dn. 14.12.1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim
powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Załącznik do obwieszczenia
Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 4.02.1999 r.).
Grzegorz


A jesli moj sasiad postawil ogrodzenie o wysokosci ponad 2 m
bez zadnych przeswitow ( sa to plyty betonowe) to czy mial prawo to zrobic
nawet z nami nie rozmawiajac? Postawil je dokladnie na granicy dzialki
na miejscu siatki, ktora zrobilismy na spolke z poprzednim
wlascicielem.
Sa to dzialki rolne (sad) - wiec moze mogl?

A mur jest ohydny.

Pozdrawiam Asolot

Aleksy Kordiukiewicz
30 Cze 1999, 03:00

asolot napisał(a) w wiadomości: <7ldbk0$rp@mis.astercity.net...

A jesli moj sasiad postawil ogrodzenie o wysokosci ponad 2 m
bez zadnych przeswitow ( sa to plyty betonowe) to czy mial prawo to zrobic
nawet z nami nie rozmawiajac? Postawil je dokladnie na granicy dzialki
na miejscu siatki, ktora zrobilismy na spolke z poprzednim
wlascicielem.
Sa to dzialki rolne (sad) - wiec moze mogl?

A mur jest ohydny.


Od jego strony też? ;-)