Plan rozkladu Goleniow-Kolobrzeg

Kategoria: Od drezyny do TGV.

Wersja archiwalna tematu "Plan rozkladu Goleniow-Kolobrzeg" z grupy pl.misc.kolej



Bartek
29 Sty 2004, 14:32
www.glosszczecinski.pl
Trudna sztuka lokalnego łączenia

Nowy rozkład jazdy pociągów na trasie Goleniów - Kołobrzeg zyskał akceptację
większości samorządowców powiatów goleniowskiego, kołobrzeskiego oraz
gryfickiego, którzy spotkali się wczoraj w Płotach z przedstawicielami PKP
oraz Urzędu Marszałkowskiego. Nowy rozkład, który wejdzie w życie
najprawdopodobniej już w lutym tego roku, uwzględnia w większości sugestie
poszczególnych powiatów, co do częstotliwości i godzin odjazdów pociągów.

Dojechać do szkoły

- Największa liczba skarg, jakie do nas wpływały, dotyczyła braku możliwości
dojazdu na czas do szkół lub zakładów - mówił na spotkaniu Andrzej Chańko,
dyrektor Przewozów Regionalnych PKP w Szczecinie. Na przykład władze
Goleniowa sugerowały, by puścić na trasę pociąg, który będzie na miejscu
kilka minut przed szóstą, bo o tej godzinie właśnie część zakładów zaczyna
pracę.

- Było także zapotrzebowanie na pociąg, który docierałby do Goleniowa przed
ósmą, bo dowoziłby dzieci do szkoły, niestety, tego kursu nie ma w nowym
rozkładzie jazdy - dodaje dyrektor Chańko.
W czasie spotkania zastanawiano się, co - z perspektywy lokalnych potrzeb -
jest istotniejsze: czy zwielokrotnienie ilości kursów na odcinku pomiędzy
Kołobrzegiem a Goleniowem, czy też przedłużenie trasy do Szczecina.

- Moim zdaniem, warto byłoby zastanowić się nad przedłużeniem trasy do
stacji Szczecin - mówił burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł. - Potrzeba
istnienia takiego pociągu jest wyraźnie widoczna w weekendy, dużo osób
jeździ na studia zaoczne, większość wraca w niedzielę na uczelnię - dodaje
burmistrz.

Szefostwo spółki Przewozy Regionalne PKP widzi możliwość zmodyfikowania
nowego rozkładu, tak by w weekendy pociąg z Kołobrzegu miał przedłużony bieg
aż do Szczecina. Nowy rozkład przewiduje, że na trasie Kołobrzeg - Goleniów
będą jeździły cztery pociągi.

Pierwszy wyruszy z Kołobrzegu o 3.55 i będzie na miejscu o 6.20. O 9.12 z
Goleniowa ruszy następny skład, który dotrze do Kołobrzegu o godzinie 11.55.
O 9.45 wyjedzie z Kołobrzegu kolejny pociąg, który w Goleniowie będzie o
12.00. Ostatni pociąg tej relacji wyruszy z Goleniowa o 19.20 i, jak
przewiduje nowy rozkład, dotrze do Kołobrzegu o godz. 21.40. Zgodnie z
zapowiedziami na trasę wyruszy także szynobus.

Co z szynobusem?

- Na razie nie będziemy tworzyć oddzielnego rozkładu dla autobusu
szynowego - powiedział Józef Jastrzębski, pełnomocnik ds. transportu w
Urzędzie Marszałkowskim. - Szynobus będzie kursował w ramach planu, który w
tej chwili konsultujemy - dodał.

Mimo iż większość propozycji w nowym rozkładzie usatysfakcjonowała obecnych
na spotkaniu włodarzy poszczególnych powiatów i gmin, byli też
niezadowoleni.

- Wydaje mi się, że Płoty zostały trochę pominięte w tym planie, bo pociąg
ranny z Kołobrzegu dociera do nas po piątej, to trochę za wcześnie,
optymalnie byłoby, gdyby był około 7 - mówił przewodniczący rady gminy Jan
Przedaszek.

- Taka zmiana w nowym rozkładzie nie jest raczej możliwa - przekonywali
dyrektor Chańko i Józef Jastrzębski. - Pociąg docierałby do Goleniowa po
ósmej, nie skorzystaliby z niego ci, którzy jadą z gminy Osina do Nowogardu,
traciliby także pasażerowie przesiadający się w Goleniowie na pociąg do
Szczecina, bo musieliby czekać na połączenie aż do 10 - mówili samorządowcy
z powiatu goleniowskiego.

Plan nowego rozkładu jazdy

3.55 Kołobrzeg - 6.20 Goleniów
5.10 Gryfice - 6.22 Kołobrzeg
6.30 Goleniów - 7.02 Nowogard
7.10 Nowogard - 7.40 Goleniów
9.12 Goleniów - 11.55 Kołobrzeg
9.45 Kołobrzeg - 12.00 Goleniów
12.20 Goleniów - 12.50 Nowogard
13.10 Nowogard - 13.40 Goleniów
14.18 Goleniów - 15.03 Płoty
15.21 Płoty - 16.12 Goleniów
15.30 Kołobrzeg - 16.33 Gryfice
16.50 Gryfice - 17.45 Kołobrzeg
17.57 Gryfice - 19.12 Goleniów
19.15 Kołobrzeg - 20.18 Gryfice
19.20 Goleniów - 21.40 Kołobrzeg

Marcin Kulik
29 Sty 2004, 14:59

Plan nowego rozkładu jazdy

3.55 Kołobrzeg - 6.20 Goleniów
5.10 Gryfice - 6.22 Kołobrzeg
6.30 Goleniów - 7.02 Nowogard
7.10 Nowogard - 7.40 Goleniów
9.12 Goleniów - 11.55 Kołobrzeg
9.45 Kołobrzeg - 12.00 Goleniów
12.20 Goleniów - 12.50 Nowogard
13.10 Nowogard - 13.40 Goleniów
14.18 Goleniów - 15.03 Płoty
15.21 Płoty - 16.12 Goleniów
15.30 Kołobrzeg - 16.33 Gryfice
16.50 Gryfice - 17.45 Kołobrzeg
17.57 Gryfice - 19.12 Goleniów
19.15 Kołobrzeg - 20.18 Gryfice
19.20 Goleniów - 21.40 Kołobrzeg


Od kiedy ten rozkład ma wejśc w życie (od 2 lutego)? Na wtorek 03.02.2004 mam
wykupiony bilet na pociąg z Trzebiatowa odjeżdżający o 13:51, który powinien
do Goleniowa przyjechać o 15:37, skąd mam przesiadkę do Dąbia, a następnie na
IC "Prus" do Warszawy. Wg powyższego wykazu tego pociągu w ogóle nie ma ! :-
((. W informacji PKP w Warszawie nic nie wiedzą o żadnych zmianach. Czy to
znaczy, ze nie będę mógł skorzystać z połączenia, które nadal figuruje w
internetowym rozkłaedzie jazdy ?!

Marcin Kulik

Mateusz Zmuda
29 Sty 2004, 15:38

| 3.55 Kołobrzeg - 6.20 Goleniów
| 5.10 Gryfice - 6.22 Kołobrzeg
| 6.30 Goleniów - 7.02 Nowogard
| 7.10 Nowogard - 7.40 Goleniów
| 9.12 Goleniów - 11.55 Kołobrzeg
| 9.45 Kołobrzeg - 12.00 Goleniów
| 12.20 Goleniów - 12.50 Nowogard
| 13.10 Nowogard - 13.40 Goleniów
| 14.18 Goleniów - 15.03 Płoty
| 15.21 Płoty - 16.12 Goleniów
| 15.30 Kołobrzeg - 16.33 Gryfice
| 16.50 Gryfice - 17.45 Kołobrzeg
| 17.57 Gryfice - 19.12 Goleniów
| 19.15 Kołobrzeg - 20.18 Gryfice
| 19.20 Goleniów - 21.40 Kołobrzeg


Ewidentnie brak pociagu jadacego z gleniowa ok 16:20 do Gryfic do zamknięcia
obiegu. Chyba że Ci z gazety sie teleportacji nauczyli ;)

pozdrawiam
MaTe
Żmuda Mateusz

Marcin Kulik
29 Sty 2004, 15:48
Bartek <bah@tlenWYTNIJ-TO.plnapisał(a):

W czasie spotkania zastanawiano się, co - z perspektywy lokalnych potrzeb -
jest istotniejsze: czy zwielokrotnienie ilości kursów na odcinku pomiędzy
Kołobrzegiem a Goleniowem, czy też przedłużenie trasy do Szczecina.

- Moim zdaniem, warto byłoby zastanowić się nad przedłużeniem trasy do
stacji Szczecin - mówił burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł. - Potrzeba
istnienia takiego pociągu jest wyraźnie widoczna w weekendy, dużo osób
jeździ na studia zaoczne, większość wraca w niedzielę na uczelnię - dodaje
burmistrz.

Szefostwo spółki Przewozy Regionalne PKP widzi możliwość zmodyfikowania
nowego rozkładu, tak by w weekendy pociąg z Kołobrzegu miał przedłużony bieg
aż do Szczecina.


To jest podstawowa sprawa ! Jeśli nie będzie bezpośrednich połączeń do
Szczecina, to nadal większość będzie jeżdzić busami, bo wygodniej (bez
przesiadki w Goleniowie), szybciej i często taniej.

Pierwszy wyruszy z Kołobrzegu o 3.55 i będzie na miejscu o 6.20.


Na odcinku Kolobrzeg - Nowogard nadal będzie woził duchy. Ten pociąg
wystarczyłby z Nowogardu, ew. z Plot.

O 9.12 z
Goleniowa ruszy następny skład, który dotrze do Kołobrzegu o godzinie 11.55.
O 9.45 wyjedzie z Kołobrzegu kolejny pociąg, który w Goleniowie będzie o
12.00.


Czasy przejazdu nadal beznadziejne. Z Kolobrzegu do Goleniowa jest 100 km, a
jechać się będzie 2,15-2,43 h.

Ostatni pociąg tej relacji wyruszy z Goleniowa o 19.20 i, jak
przewiduje nowy rozkład, dotrze do Kołobrzegu o godz. 21.40.


Raptem 3 minuty szybciej niż teraz...

Co z szynobusem?

- Na razie nie będziemy tworzyć oddzielnego rozkładu dla autobusu
szynowego - powiedział Józef Jastrzębski, pełnomocnik ds. transportu w
Urzędzie Marszałkowskim. - Szynobus będzie kursował w ramach planu, który w
tej chwili konsultujemy - dodał.


Czyli będzie się wlókł, jak pozostałe składy ?

- Wydaje mi się, że Płoty zostały trochę pominięte w tym planie, bo pociąg
ranny z Kołobrzegu dociera do nas po piątej, to trochę za wcześnie,
optymalnie byłoby, gdyby był około 7 - mówił przewodniczący rady gminy Jan
Przedaszek.

- Taka zmiana w nowym rozkładzie nie jest raczej możliwa - przekonywali
dyrektor Chańko i Józef Jastrzębski. - Pociąg docierałby do Goleniowa po
ósmej, nie skorzystaliby z niego ci, którzy jadą z gminy Osina do Nowogardu,
traciliby także pasażerowie przesiadający się w Goleniowie na pociąg do
Szczecina, bo musieliby czekać na połączenie aż do 10 - mówili samorządowcy
z powiatu goleniowskiego.


Ale po co ten ranny pociąg jeździ w takim razie z Kołobrzegu ?

Plan nowego rozkładu jazdy

3.55 Kołobrzeg - 6.20 Goleniów


13 minut krócej, ale patrz wyżej.

5.10 Gryfice - 6.22 Kołobrzeg


Ten z kolei jedzie dłużej o 7 minut.

9.12 Goleniów - 11.55 Kołobrzeg


Z Kolobrzegu teraz o 11:55 jedzie pociąg do Białogardu, gdzie jest połączenie
w kier. Piły i Olsztyna. Co z tym pociągiem w nowym rozkładzie - czy w
KOłobrzegu i w Białogardzie będą skomunikowania ?

9.45 Kołobrzeg - 12.00 Goleniów


Jw. Ręce opadają, jeśli chodzi o czasy przejazdów. To powinny być
bezpośrednie pociągi Kołobrzeg - Szczecin i Szczecin-Kołobrzeg, i to
przyspieszone, zatrzymujące się tylko: Sz. Dąbie, Goleniów, Osina, Nowogard,
Ploty, Gryfice, Trzebiatów. W ten sposób byłyby stosunkowo szybkie i
bezpośrednie połączenia. Na pomniejszych przystankach mało kto wsiada i
wysiada, a kolej powinna przede wszystkim powalczyć o pasażerów z większych
miejscowości, ktorzy teraz jeżdzą busami albo PKS. Bez bezpośrednich i
szybkich połączeń nic z tego nie będzie.

19.15 Kołobrzeg - 20.18 Gryfice


Pozytywnie oceniam - będzie połączenie z Pobrzeża i Krakowianki.

19.20 Goleniów - 21.40 Kołobrzeg


Praktycznie bez zmian. Chyba nadal nie będzie połączenia na nocny pociąg z
Kołobrzegu do Krakowa, odjeżdżający o 21:05. Gdyby ten z Goleniowa uczynić
przyspieszonym jw., mógłby być w Kołobrzegu ze 20 minut wcześniej (21.20 ?),a
pociąg do Krakowa odjazd opóźniony o 20 minut spokojnie nadrobiłby na trasie
(skrócenie czasów przejazdów i postojów - w samej Gdyni stoi teraz rozkładowo
23 minuty!).  A to byłoby dobre połączenie - w kierunku Trójmiasta, Warszawy,
Krakowa...

To tyle na gorąco. Sam chyba stracę dogodne połączenie popołudniowe z
Trzebiatowa do Warszawy, o czym napisałem w poprzednim poście, ale mniejsza o
to, bo jeżdzę tak co mniej więcej raz 2 miesiące. Natomiast dla mieszkanców
jeżdzących na co dzień koleją z/do pracy/szkoły pewnie ten rozkład jest
lepszy, ale dużo jeszcze można byloby ulepszyć...

Marcin Kulik

Mareczek
29 Sty 2004, 16:09

Ewidentnie brak pociagu jadacego z gleniowa ok 16:20 do Gryfic do
zamknięcia
obiegu. Chyba że Ci z gazety sie teleportacji nauczyli ;)


A gdzie ty go zmiescisz??? Z reszta o 17 juz jedzie jeden poc. z Gryfic do
Kołobrzegu, wiec po co drugi o 17:45...

Mateusz Zmuda
29 Sty 2004, 16:13

Na odcinku Kolobrzeg - Nowogard nadal będzie woził duchy. Ten pociąg
wystarczyłby z Nowogardu, ew. z Plot.


Tak ale kiedyś ten tabor musi wyjechać z  szopy w kołobrzegu na linie.

| Co z szynobusem?


Jest i obskakuje większość pociągów (drugi Nowogard - Goleniów , Gryfice -
Goleniów , Płoty - Goleniów, ranny Gryfice Kołobrzeg, Ten co z kołobrzegu
wyjezdza do goleniowa o 9:45 i ten co jedzie z goleniowa na kołobrzeg
wieczorem);

Czyli będzie się wlókł, jak pozostałe składy ?


Conajwyrzej mogłyby go nie obowiązywać niektore ograniczenia. Narazie PLK
nie doszła jeszcze do wynalazku w postaci inna szlakowa dla szynobusów.

Ale po co ten ranny pociąg jeździ w takim razie z Kołobrzegu ?


Bo tabor musi na linie wyjechać. A w goleniowie nic nie stacjonuje.

Pozdrawiam
MaTe
Żmuda Mateusz

Mareczek
29 Sty 2004, 16:15

Plan nowego rozkładu jazdy


Ten rozklad taki nakrecony ze ja jebie, wiec postanowilem to zrobic na
wykresie ruchu:

http://mpaw82.free.fr/wykres_375.jpg (280 kb)

Tak sobie patrze no i szok jezeli chodzi o laczenia/podsyly etc. Tak wiec
standardowo rano przyprzeg do Gryfic, tam rozlaczanie i jedna czesc do
Goleniowa, druga do Kolobrzegu. Kolejny przyprzag bedzie o 15:30 z
Kolobrzegu, w Gryficach rozlaczenie, jedna czesc wraca o 16:50 do
Kolobrzegu, druga jedzie o 17:57 do Goleniowa. No i teraz hit sezonu -
laczenie dwoch pociagow w Goleniowie (jedna czesc co wraca z Plot o 16:12,
druga z Gryfic o 19:12), no i dodatkowy przyprzeg w Gryficach kursu z
Kolobrzegu o 19:15 - 3 sklay w jednym - no dla mnie szok ;-)

Mateusz Zmuda
29 Sty 2004, 16:16

A gdzie ty go zmiescisz??? Z reszta o 17 juz jedzie jeden poc. z Gryfic do
Kołobrzegu, wiec po co drugi o 17:45...


Mareczek. Ale skads w gryficach musi pojawić sie sklad który pojedzie do
Goleniowa o tej 17:57 a szynobus akurat stoi wtedy 3 godziny w goleniowie co
jest podejrzane. Tak wiec nie ma ujetego w tym rozkładzie jeszcze pociagu
wyjezdzajacego ok 16:20 do gryfic.
Daj majla to Ci obiegi wyśle.

pozdr
MaTe
Żmuda Mateusz

Marek Wiercioch
29 Sty 2004, 16:21

| Ewidentnie brak pociagu jadacego z gleniowa ok 16:20 do Gryfic do
zamknięcia
| obiegu. Chyba że Ci z gazety sie teleportacji nauczyli ;)

A gdzie ty go zmiescisz??? Z reszta o 17 juz jedzie jeden poc. z Gryfic do
Kołobrzegu, wiec po co drugi o 17:45...


Ale kolega mowi o pociagu Goleniow - Gryfice. I faktycznie takowego brakuje.
Do Goleniowa pociagi przyjezdzaja o 13:40 (wraca 14:18 do Plot). Potem z
Plot do Goleniowa przyjezdza 16:12 i ... nic. Potem nagle zjawia sie w
Goleniowie z Gryfic (19:12) i 19:20 wraca juz do Kolobrzegu. Tak wiec ok.
16:20 powinien byc jeszcze pociag Goleniow - Gryfice.
Poza tym brakuje go tazke dlatego ze do Goleniowa przyjezdza 6 pociagow, a
tylko 5 odjezdza.

Mareczek
29 Sty 2004, 16:21

Mareczek. Ale skads w gryficach musi pojawić sie sklad który pojedzie do
Goleniowa o tej 17:57 a szynobus akurat stoi wtedy 3 godziny w goleniowie
co
jest podejrzane. Tak wiec nie ma ujetego w tym rozkładzie jeszcze pociagu
wyjezdzajacego ok 16:20 do gryfic.
Daj majla to Ci obiegi wyśle.


Ekhhh, jak zwykle pismak cos zjebal. Mail w stopce

Mareczek
29 Sty 2004, 16:33

Ten rozklad taki nakrecony ze ja jebie, wiec postanowilem to zrobic na
wykresie ruchu:

http://mpaw82.free.fr/wykres_375.jpg (280 kb)


Poprawiona wersja wrzucona, i juz nie bedzie hitow ;-) Dzieki Mate.

Iwo Tondos
30 Sty 2004, 02:21

| http://mpaw82.free.fr/wykres_375.jpg (280 kb)


Mareczek, nie minąłeś się z powołaniem? :-))))

krzysztofczaplickiwytnijto
30 Sty 2004, 03:10

| Ten rozklad taki nakrecony ze ja jebie, wiec postanowilem to zrobic na
| wykresie ruchu:

| http://mpaw82.free.fr/wykres_375.jpg (280 kb)

Poprawiona wersja wrzucona, i juz nie bedzie hitow ;-) Dzieki Mate.


Jeszcze dorysuj zdawke i dodatek do Mostów do jednostki i bedzie komplet....

;-)

Pozdr.

Krzysztof Cz.

Michał Żuber / djabel
30 Sty 2004, 05:07

| http://mpaw82.free.fr/wykres_375.jpg (280 kb)
Jeszcze dorysuj zdawke i dodatek do Mostów do jednostki i bedzie


komplet....

buahahahaha :-)))
a tak na powaznie - Mareczek dorysuj, zobaczymy jak to wyglada :)

pzdr,
djabel

Mareczek
30 Sty 2004, 10:17

| Jeszcze dorysuj zdawke i dodatek do Mostów do jednostki i bedzie
komplet....

buahahahaha :-)))
a tak na powaznie - Mareczek dorysuj, zobaczymy jak to wyglada :)


Mota co chceta ;-D Tylko jest jedno eno - wychodzi ze towar w Gryficach ma
odjazd razem z osobowym, wiec skrocilem go tylko do Gryfic (z reszta i tak
do Trzebiatowa nie jezdzi ;D). No i w Nowogardzie opoznilem odjazd o ok.
5-10 minut, zeby wyszla mijanka z szynobusem:

http://mpaw.zs3.szczecin.pl/375_wykres.gif

Michał Żuber / djabel
30 Sty 2004, 14:55

Mota co chceta ;-D Tylko jest jedno eno - wychodzi ze towar w Gryficach ma
odjazd razem z osobowym, wiec skrocilem go tylko do Gryfic (z reszta i tak
do Trzebiatowa nie jezdzi ;D). No i w Nowogardzie opoznilem odjazd o ok.
5-10 minut, zeby wyszla mijanka z szynobusem:


Uaaau ;-))) zrobisz mi takie do Grudziadza na obu liniach razem z
towarowymi, zdawkami ? ;) Rozklad wisi w sieci :D
No ale potwierdzam - ladnie artystycznie i merytorycznie zgodne z prawda :)

pzdr,
djabel

Mareczek
30 Sty 2004, 15:06

Uaaau ;-))) zrobisz mi takie do Grudziadza na obu liniach razem z
towarowymi, zdawkami ? ;) Rozklad wisi w sieci :D
No ale potwierdzam - ladnie artystycznie i merytorycznie zgodne z prawda


:)

Jak podeslesz mi wszystkie rozklady to Ci moge zrobic, zaden problem ;-))

Tomasz Korycki
31 Sty 2004, 10:32

Jak podeslesz mi wszystkie rozklady to Ci moge zrobic, zaden problem ;-))


Mareczek, przykro mi to pisac, ale nadchodzi restrukturyzacja. Czas Cie
zwolnic i zastapic automatem ;)

Lukasz Cielecki napisal programik Timegraph do samodzielnego tworzenia i
drukowania wykresow ruchu. Polecam zajrzec tu:
http://www.mrluck.pnet.pl/timegraph/

Obecnie jest to wersja rozwojowa 0.55, ale jutro ma sie poprawic nowsza
(0.56) z kilkoma uzupelnieniami i bugfixami.

Mareczek
31 Sty 2004, 13:45

Mareczek, przykro mi to pisac, ale nadchodzi restrukturyzacja. Czas Cie
zwolnic i zastapic automatem ;)

Lukasz Cielecki napisal programik Timegraph do samodzielnego tworzenia i
drukowania wykresow ruchu. Polecam zajrzec tu:
http://www.mrluck.pnet.pl/timegraph/

Obecnie jest to wersja rozwojowa 0.55, ale jutro ma sie poprawic nowsza
(0.56) z kilkoma uzupelnieniami i bugfixami.


Wiem, gdy zrobilem ten wykres, od Myszora i Cysia dostalem info nt. tego
programu. Ale poki nie bedzie najnowszej wersji, program ma wielka wade -
nie wyswietla godzin odjazdow ze stacji/przystankow itd, a to jest bardzo
przydatne. Myszorowi juz zglosilem uwage no i nie wykluczone ze bedzie ta
funkcja w jutrzejszej wersji ;-)

Łukasz Cielecki
1 Lut 2004, 05:25

<mpaw_wywa@kolej.szczecin.plwrote:
Wiem, gdy zrobilem ten wykres, od Myszora i Cysia dostalem info nt. tego
programu. Ale poki nie bedzie najnowszej wersji, program ma wielka wade -
nie wyswietla godzin odjazdow ze stacji/przystankow itd, a to jest bardzo
przydatne. Myszorowi juz zglosilem uwage no i nie wykluczone ze bedzie ta
funkcja w jutrzejszej wersji ;-)


No nie, w dziesiejszej niestety juz nie zdaze, ale w ciagu tygodnia
powinno sie to pojawic.

pozdrawiam...